Новини компанії

Казначейство та ЗУ «Про публічні закупівлі». Що перевіряє спеціаліст Казначейства при реєстрації бюджетних зобов’язань?

Казначейство в умовах воєнного стану виконує свої повноваження відповідно до Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою КМУ від 15.04.2015 року №215; Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 09.06.2021 року №590; Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 02.03.2012 №309.

Відповідно до абз.1 та 2 п.2.3. Порядку №309 Орган Казначейства перевіряє документи згідно з вимогами законодавства у сфері закупівель шляхом перегляду документів, розміщених в електронній системі закупівель.

Відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про публічні закупівлі» Казначейство до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність річного плану, договору про закупівлю та звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель, що підтверджують проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та за результатами якої укладено договір про закупівлю. Також це підтверджує лист ДКСУ від 25.06.2020 року №16-06-06/11028. Відповідно до листа ДКСУ від 24.06.2020 року №16-06-06/11013 Органи Казначейства звіряють поданий розпорядником Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та підтвердні документи на предмет відповідності даних, уключених до Реєстру (пункт 2.3 Порядку №309) та здійснюють перевірку наявності істотних умов договору, відповідності предмету договору первинним документам та економічній сутності платежу. В Реєстрах для перевірки наявності документів розпорядниками зазначається номер та дата документу, сума бюджетного зобов'язання, унікальний ідентифікатор закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель. Також органи Казначейства, відповідно до покладених на них повноважень, не впливають на договірні відносини між замовниками та постачальниками товарів, робіт і послуг.

Відповідно до Великого тлумачного словника сучасної мови, наявність – це існування, присутність; фактична кількість кого-, чого-небудь у даний момент.

Отже, при реєстрації бюджетних зобов’язань Казначейство здійснює виключно візуальний огляд документів, оприлюднених у електронній системі закупівель БЕЗ втручання у технічні процеси оприлюднення та перевіряє наявність, а не суть тексту, викладених в договорі істотних умов, відповідність ДК 021:2015 в договорі та електронній системі закупівель, наявність інформації щодо наданого на реєстрацію документу в електронній системі закупівель, та відповідність по КЕКВ.