Новини компанії

Електроенергія в Україні: зміни правил постачання та відключення споживачів

06.12.2023 року в Офіційному віснику України, № 98 було оприлюднено Наказ Міністерства енергетики України № 307 від 10.10.2023 року, яким визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства енергетики України від 13 квітня 2022 року N 148 "Про врегулювання питань щодо постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2022 року за N 441/37777.

Нагадаємо, Наказом Міністерства енергетики України N 148 від 13 квітня 2022, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22 квітня 2022 року за N 441/37777, затверджено Положення про особливості постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану.

Відповідно до пункту 6 Положення N 148 за поданням оператора системи встановлюється статус "Переддефолтний" та "Дефолтний" для електропостачальників (крім постачальника універсальних послуг або постачальника останньої надії) у випадку несплати послуг оператора системи, наданих у період дії воєнного стану, до 15 числа місяця наступного за розрахунковим, з урахуванням постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року N 332 "Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії, під час особливого періоду" (із змінами). Введена процедура погодження відключення непобутових споживачів з відповідною військовою адміністрацією.

Скасуванням наказу відновлена процедура відключення всіх непобутових споживачів за процедурою, що передбачена Правилами роздрібного ринку електричної енергії, та не потребуватиме погодження з відповідною військовою адміністрацією, як це було досі згідно з наказом Міненерго №148 від 13.04.2022.

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, відключення непобутових споживачів від електропостачання здійснюється у наступному порядку:

1. Електропостачальник надсилає споживачу попередження про відключення за 10 робочих днів до запланованого відключення.

2. Споживач має право сплатити заборгованість або усунути порушення протягом 10 робочих днів з дня отримання попередження.

3. У разі неоплати заборгованості або усунення порушення електропостачальник відключає споживача від електропостачання.

Відключення непобутових споживачів від електропостачання є крайнім заходом, який застосовується лише у разі крайньої необхідності. Електропостачальники повинні використовувати всі можливі заходи для того, щоб уникнути відключення споживачів від електропостачання