Новини компанії

Група країн закликає ЄС не відмовлятись від АЕС

Франція, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Словаччина та Словенія закликали Євросоюз поставити ядерну енергію та інші низьковуглецеві енергетичні технології на один рівень, повідомляє Kosatka Media.


Нагадаємо, що лідери ЄС в грудні погодилися скоротити свої викиди парникових газів як мінімум на 55% від рівня 1990 року до 2030 року. Ця мета, за оцінкою Єврокомісії, зажадає додаткових інвестицій в енергетичний сектор в розмірі € 350 млрд на рік в цьому десятилітті.


Вищезгадані країни стурбовані, що нові кліматичні правила покладуть край атомним електростанціям. Коли як Франція виробляє близько 70% електроенергії на атомних станціях, Словаччина - 56%, Угорщина - 48%, Чехія - 35%.


Зараз Брюссель завершує розробку знакового закону про «зелене» фінансування, призначеного для спрямування коштів на низьковуглецеві проекти. При цьому ЄК ще не вирішила, чи будуть правила ЄС відносити ядерну енергію до стійких інвестицій.


«Ми дуже стурбовані тим, що право держав-членів блоку вибирати між різними джерелами енергії та право визначати загальну структуру енергопостачання поки сильно обмежена політикою ЄС, що виключає ядерну енергетику з більшого числа політик», - заявили країни в листі.

Звернення підписали президент Франції Еммануель Макрона і прем'єр-міністри Угорщини, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини та Словенії.


Близько 25% енергії, споживаної в ЄС, виробляється атомними електростанціями. Технологію використовують 13 країн в блоці, але країни в цілому мають кардинально різний підхід до її використання. Її прихильники наголошують на низькому рівні викидів CO2, в той час, як противники висловлюють занепокоєння з приводу небезпечних відходів, а також зростання вартості проектів.