Новини компанії

Заходи для виходу з енергетичної кризи

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля надали комплекс заходів, спрямованих на виведення української енергетичної системи з кризи. Основні заходи:

меморандум з інвесторами щодо зниження “зеленого” тарифу;

призупинення будівництва нових сонячних та вітрових електростанцій за попередніми договорами купівлі-продажу електроенергії;

надання компанії “Укренерго” права безоплатно обмежувати “зелену” генерацію;

оплата боргу перед генеруючими компаніями “Укргідроенерго”, “Енергоатом” та виробниками з відновлюваних джерел.


Невідкладний захід — прийняття законопроектів, які дають можливість погасити борг перед компаніями “Укргідроенерго” і “Енергоатом” на суму 12 млрд грн, сформований за часів попередньої моделі ринку, і направити по 700 млн грн для погашення боргу компанії ”Укренерго” перед виробниками з відновлюваних джерел і атомними електростанціями.


Наступні заходи, які ініціює Міністерство енергетики та захисту довкілля:

перехід на конкурентну систему підтримки (аукціони);

перегляд паливного балансу на три-п’ять років.


В антикризовому штабі Міністерства вважають, що для підвищення гнучкості енергетичної системи та збільшення частки генерації атомними електростанціями слід надати системному оператору право на безоплатне обмеження “зеленої” генерації на певні години. Рестуктуризацію та тривалість обмежень погодять з інвесторами для уникнення ризиків арбітражу.


У Міністерстві планують давати гарантії повернення інвестицій для введення в експлуатацію маневрових потужностей для балансування енергосистеми, усувати адміністративні обмеження на енергоринку, переглянути фінансові плани компаній і програм інвестування і покращити систему покладення спеціальних обов’язків.