Новини компанії

Міненерго закликало НКРЕКП не скорочувати програми для модернізації мереж

Міністерство енергетики звернулося до енергетичного регулятора (НКРЕКП) щодо недопущення скорочення інвестиційних програм, спрямованих на модернізацію електромереж. Про це йдеться у заяві, поширеній Міненерго.

"Міністерство енергетики закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вжити заходів, спрямованих на недопущення зниження обсягу виконання передбачених інвестиційними програмами заходів, зокрема, в частині підвищення надійності роботи електричних мереж, та посилити контроль за якістю їх виконання. Відповідне звернення Міненерго направило до регулятора сьогодні", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає Міненерго, до загального переліку заходів, необхідних для забезпечення готовності усіх об’єктів електроенергетики до роботи в осінньо-зимовий період, віднесено виконання операторами системи передач і систем розподілу:

  • графіків планових ремонтів та робіт, що забезпечують надійну експлуатацію устаткування в обсязі вимог нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів із забезпечення надійної, економічної та безпечної роботи устаткування та споруд;
  • заходів з питань підвищення надійності роботи електричних мереж;
  • заходів з підтримання трас ліній електропередачі у належному стані;
  • вимог щодо наявності згідно з затвердженими нормами аварійного запасу матеріалів та устаткування для виконання аварійно-відновлювальних робіт на електричних станціях, лініях електропередачі і розподільних установках усіх класів напруги.

"Вкрай важливим є питання виконання ОСР та ОСП відповідних заходів інвестиційних програм щодо модернізації та реконструкції електроенергетичного обладнання", - наголосили у міністерстві.


Водночас у ЗМІ поширився проект постанови, відповідно до якого Міненерго запропонувало знизити тариф для населення за рахунок відмови від ремонту електромереж.

Раніше ЗМІ опублікували проект постанови, з якого випливає, що Кабінет міністрів може знизити тариф на електроенергію для населення на 24 коп. за КВт-год. до 1,44 грн за кВт-год. за рахунок вилучення у операторів систем розподілу коштів з ремонтів електричних мереж. Пільговий тариф 1,44 грн за кВт-год. буде діяти для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу і місячного споживання до 30 квітня 2022 року. Фінансувати пільговий тариф запропоновано як за рахунок державних компаній "Енергоатом" і "Укргідроенерго" так і за рахунок коштів, призначених для ремонтів ліній електропередачі.