Новини компанії

НКРЕКП відкоригувала низку обмежень на ринку е/е

Корективи внесені у відповідь на скасування Окружним адміністративним судом попередніх рішень регулятора.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП), скасувала три постанови про впровадження обмежувальних заходів на ринку електроенергії, дві з яких були скасовані Окружним адміністративним судом Києва 11 лютого, а також ухвалила та продовжила відкориговані рішення.

Такі рішення прийняті на засіданні комісії у понеділок.

Голова комісії Валерій Тарасюк в ході засіданні пояснив, що "регулювати ситуацію взявся Окружний адміністративний суд. Проте вніс безладдя. Тому ухвалні відповідні рішення. По-перше, визнаємо такими, що втратили дію, всі три постанови, щоб не було плутанини".

Нацрегулятор у відповідь на скасування попередніх постанов ухвалив тимчасові рішення на період до 28 лютого про встановлення мінімальної ціни на внутрішньодобовому ринку (ВДР) 110% ціни на ринку "на добу вперед" (РДВ) на розрахунковий період і відкоригував алгоритм плати за негативні небаланси лише на рівні 102% від граничної ціни на РДВ. Комісія продовжила дію мінімальної граничної ціни на РДВ.

На думку членкині комісії Ольги Бабій, "скасування попередніх рішень - це дестабілізація ситуації на ринку... "Енергоатом" у січні не продав свій обсяг електроенергії на лютий, тому до кінця місяця можна буде продовжувати обвалювати РДВ в умовах, що склалися.

Скасування попереднього рішення дасть змогу спекулювати в таких умовах ринком".