Новини компанії

Вплив атомної електроенергії з Білорусі на ринок України

У майбутньому може початися імпорт електричної енергії з Білоруської атомної електростанції. Ігор Сирота, генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго”, вважає, що імпорт буде здійснюватися за досить низькими цінами з метою захоплення частини енергетичного ринку України, що погано впливатиме на вітчизняну генерацію і збільшуватиме енергетичну залежність України.

На думку Ігоря Сироти, схема така ж, як при продажу Україні дешевого газу з метою зниження вітчизняного видобутку з подальшим підвищенням ціни на імпортний газ. Спочатку вітчизняна генерація суттєво знизиться через продаж імпортної елекроенергії практично по собівартості.

Ігор Сирота впевнений, що імпорт електроенергії з Білоруської атомної електростанції також негативно вплине на інтеграцію української енергетичної системи у європейську ENTSO-E, так як підвищить енергетичну залежність України.

На його думку, значна кількість імпортної електроенергії з Білорусі завадить вибудовувати потрібну модель внутрішнього ринку, так як неможливо буде оцінити її вплив та кількість.