Новини компанії

Проект енергетичної безпеки USAID

По проекту енергетичної безпеки, який реалізує в Україні Агенція США з міжнародного розвитку (USAID), визначили основні напрями співпраці з Міністерством енергетики на наступний рік. Сполучені штати Америки підтримають Україну у проведенні реформ для зміцнення енергетичної безпеки.


Як повідомила прес-служба Міністерства, в рамках реалізації Проекту триватиме робота зі створення сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможних ринків, планування розвитку паливно-енергетичного комплексу, підвищення інституційної спроможності Міністерства енергетики, забезпечення високого рівня кібербезпеки сектору.


Під час засідання Наглядової ради проекту також обговорили співпрацю в 2021 р. із Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, Комітетом Верховної Ради України із питань енергетики та житлово-комунального господарства, компанією “Укренерго”, Міністерством енергетики, державними підприємствами “Оператор ринку” і “Гарантований покупець”, Офісом Президента, Міністерством розвитку громад і територій.


Для реалізації Проекту USAID виділив 85 млн доларів на запровадження конкурентоспроможних енергоринків і збільшення стійкості енергетичного постачання. Завдання Проекту:

  • централізоване постачання тепла;
  • диверсифікація джерел постачання енергії;
  • ринок електроенергії та природного газу;
  • відновлювані джерела електроенергії.

Проект має на меті вдосконалити регуляторні механізми і інтеграцію енергоринків України в Європу. Першочергові завдання: збільшення суми інвестицій в інфраструктуру, покращення регуляторних механізмів, зміцнення енергоринків.