Новини компанії

Відбувся перший в світі політ повністю електричного літака

Перший у світі повністю електричний комерційний літак здійснив початковий тестовий політ, вилетівши з канадського міста Ванкувер і пролетівши 15 хвилин.


Компанія magniX сконструювала мотор літака і працювала у партнерстві з Harbour Air. Ця технологія означатиме значну економію витрат для авіакомпаній та нульові викиди.


Цивільна авіація є одним з найбільш швидко зростаючих джерел викидів вуглецю. Міжнародна організація цивільної авіації заохочує більш широко використовувати ефективні двигуни для біопалива та легші матеріали літальних апаратів, а також оптимізацію маршрутів.


Електричний літак - 62-річний шестимістний гідромобіль DHC-2 de Havilland Beaver, дооснащений електричним двигуном потужністю 750 к.с., - пілотував засновник і виконавчий директор Harbour Air. Політ тривав трохи менше 15 хвилин. Подальша мета - електрифікувати весь флот.


Крім економії палива, компанія дозволить заощадити мільйони витрат на обслуговування, оскільки електродвигуни вимагають набагато менше обслуговування. Однак Harbor Air доведеться почекати щонайменше два роки, перш ніж вона може почати електрифікацію свого флоту з понад 40 гідролітаків.


Потрібно додатково перевірити надійність та безпеку. Електродвигун повинен бути затверджений і сертифікований регуляторами.


Подібний літак може пролетіти лише близько 160 км на літієвій батареї. З часом акумулятори та електродвигуни будуть розроблені для живлення довших польотів.