Вчені з Наньянського технологічного університету Сінгапуру (NTU Singapore) розробили м'яку батарею, що розтягується. Вона працює за допомогою людського поту.
Прототип батареї складається з надрукованих електродів у вигляді срібних пластин, які виробляють електрику з-за поту. Батарея розміром 2 см на 2 см плоска, як невеликий паперовий бинт. Її прикріплюють до гнучкого і всмоктуючого піт текстилю. Пристрій розтягується і кріпиться до пристроїв, таких як годинник, наручні браслети або ремені.
Щоб продемонструвати потенційне використання батареї в біосенсорах, що носиться та інших електронних пристроях, команда вчених протестувала свій пристрій зі штучним людським потом.
В ході окремого випробування команда повідомила, що людина, яка наділа батарею на зап'ясті та каталася на стаціонарному велосипеді протягом 30 хвилин, зміг згенерувати напругу 4,2 Вт і вихідну потужність 3,9 мВт, що було достатньо для живлення пристрою датчика температури та безперервної передачі даних на смартфон через Bluetooth.
Батарея не містить важких металів і токсичних хімікатів, на відміну від звичайних батарей, які часто виготовляються з нестійких матеріалів, шкідливих для навколишнього середовища.
Розробка батареї, що працює на поті, показує прагнення дослідників знайти рішення для пом'якшення нашого впливу на навколишнє середовище. Ця батарея є більш стійкою альтернативою, здатної скоротити кількість шкідливих електронних відходів.