Новини компанії

Як зміняться ціни на електричну енергію для промислових підприємств у 2019 році.

23 листопада 2018 року на черговому засіданні НКРЕКП були прийнятіпроекти постанов щодо встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії (тарифи наведені у таблиці нижче) на 2019 рік. 


“Нагадуємо, обов’язковою умовою для постачання електричної енергії споживачу є наявність у споживача укладеного в установленому порядку з оператором системи договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, на підставі якого Споживач набуває право отримувати послугу з розподілу електричної енергії”.


Зазначені тарифи в значній мірі перевищують тарифи на транспортування електричної енергії (як однієї складової загальної вартості електричної енергії для кінцевого споживача до кінця 2018 року), які Ви мали раніше – деякі на 100%, а деякі більш ніж на 800%.


Тепер, коли ми знаємо орієнтовні тарифи на послуги з розподілу електричної енергії, ми можемо розрахувати орієнтовну ціну, за якою буде здійснюватися постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії».


Довідково:постачальник «останньої надії» — електропостачальник, який не має права відмовити Вам в укладенні договору постачання електричної енергії на обмежений період часу (90 днів) у разі: банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника;завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання ліцензії з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника;  необрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником; в інших випадках.


Ціна на постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» визначається відповідно до Порядку формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», затвердженого Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 року №1179, та відповідно до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника «останньої надії», затвердженої Постановою НКРЕКП від 05.10.2018 року №1178. Згідно проведених розрахунків, у разі якщо непобутовий споживач переходить на постачальника «останньої надії», то вартість електричної енергії для нього виросте більш ніж на 10%, а іноді і 20%.


Також, згідно постанови НКРЕКП від 28.12.2018 року №1513 «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік» на IV кварталоптова ринкова ціна становить1 586,69 грн за 1 МВт×год (без ПДВ).Згідно інформації, яку ми маємо на сьогодні, дана ціна може зрости більше ніж 15%, якщо зі сторони НКРЕКП не буде вжито відповідних заходів.


Отже, в інтересах споживача якомога швидше визначитися з постачальником електричної енергії на 2019 рік, щоб не стати споживачем «постачальника останньої надії» з космічними цінами. Часу залишилось обмаль, тому не варто зволікати.


У разі виникнення питань, постачальник електричної енергії ЕНЕРДЖІ 365 надасть Вам необхідні роз’яснення щодо подальших дій та докладе максимальні зусилля, аби процес реформування пройшов для Вас якомога непомітніше.