Новини компанії

Пропускна спроможність експорту української електроенергії може зрости до 6ГВт

На цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону UAразом.

“Україна має шалений потенціал в експорті. Технічно зараз ми вже маємо технічні можливості експортувати близько 1700 МВт. А в перспективі хочемо збільшити кількість перетинів між Україною і нашими сусідами до близько 6 ГВт. Сьогодні тільки початок, і ми хочемо збільшити цей потенціал до максимуму”, - зазначив міністр.

Герман Галущенко підкреслив, що частка “зеленої” електроенергії в енергоміксі України складає близько 70%, тоді як середній показник у країнах Європи – 63%.

Особливо важливим у цьому ключі є нещодавнє рішення Європейського парламенту, яке віднесло атомну енергетику до "зеленої" таксономії.

“Сьогодні Україна – друга країна в Європі за потужністю атомної генерації, що дає нам дуже важливі перспективи щодо експорту”, - додав міністр.

Герман Галущенко підкреслив, що ще одним оптимістичним фактором у цьому питанні є досягнуті вже під час війни домовленості між українським НАЕК «Енергоатом» та американською компанією Westinghouse щодо будівництва нових атомних енергоблоків.

“Продаючи свою електроенергію за кордон, ми по-перше отримуємо кошти всередину країни, а по-друге, допомагаємо Європі позбутися енергетичної залежності від росіян”, - резюмував очільник Міненерго.