Новини компанії

Відновлювана енергія в Україні

Відповідно до щорічного звіту агентства Bloomberg, Україна піднялася на 55 позицій в рейтингу привабливості інвестицій в альтернативну енергетику та зайняла в ньому восьме місце. Підвищення позиції України в рейтингу стало можливим завдяки вигідним “зеленим” тарифам та податковим ставкам і проведеним реформам в енергетичному секторі.


Країни з економікою, що розвивається, зайняли верхні позиції в рейтингу (Чілі, Індія, Іорданія, Бразилія, Кенія, Китай).


Європейські країни — не члени ЄС встановили рекорд інвестицій, залучених в чисту енергію (2,2 млрд USD), що складає більше 25% усіх інвестицій в регіон за останні десять років.


Таке зростання стало можливим завдяки значному притоку в Україну інвестиційних потоків (801 млн USD у 2018 р. проти 46 млн USD у 2017 р.). Потенціал зростання обсягу інвестицій залишається високим, так як за останні десять років країни Європи — не члени ЄС отримали лише 6% від усього капіталу чистої енергії, який був залучений у ринки, що розвиваються.


За даними Bloomberg New Energy Finance в країнах з економікою, що розвивається, за 2018 р. встановили відновлювані джерела енергії на 107 ГвТ (переважає сонячна енергія, 66 ГвТ, далі вітрова, 29 ГвТ, та 12 ГвТ малі гідроелектростанції, біомаса та геотермальні джерела).


На думку Сергія Євтушенка, керуючого партнера компанії в галузі відновлюваної енергетики, Україна має самий привабливий ринок серед країн Європи. До факторів привабливості можна віднести стабільність макроекономіки за останні роки, пізній перехід до аукціонів та конкурентного ціноутворення, високі зелені тарифи, законодавство, що не залишає місця для корупції. Експерт також вважає, що наразі Україна досягла максимуму в сфері, пов’язуючи це з обмежувальними та регуляторними заходами з боку уряду.