Новини компанії

Калькуляція RAB-тарифу

Людмила Буймістер, народний депутат України, вважає економічно необгрунтованими прийняті ставки для моделі  RAB-регулювання. Компанії перейдуть на нову модель стимулюючого ціноутворення 1-го січня 2021 р., і до цього часу ставки потрібно переглянути та змінити.


За словами Людмили Буймістер, розрахунок проводили по компанії “Хмельницькобленерго”, який перебуває у найкращому стані серед усіх обленерго. За розрахунками, RAB-регулювання для “Хмельницькобленерго” вийде на позитивний грошовий потік через п’ять років та 250 млн грн. Участь компанії в приватизації — 7 млн USD, проте енергетична система Хмельницької області не може коштувати стільки, адже мова йде не про дохід, а про кошти, які можливо інвестувати. На думку народного депутата, за подібних параметрів обленерго доведеться працювати по тридцять років, щоб досягти позитивних показників.


Людмила Буймістер принципово проти позиції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, у двох питаннях щодо RAB-регулювання. По-перше, не повинно бути одночасно двох діючих регуляторних баз (стара і нова). По-друге, необхідна точна формула для розрахування ставки. На думку Людмили Буймістер, тариф варто прив’язати до середньозваженої вартості капіталу, а при підвищенні тарифу для кінцевого споживача — зменшити його коригуючим коефіцієнтом.