Новини компанії

Україна та Газпром

Олексій Оржель, голова міністерства енергетики та довкілля, повідомив, що Україна готова отримати від Росії газ в обмін на борг, однак не відмовлятиметься від арбітражу. Україна розглядає можливість, що ПАТ "Газпром" сплатить свій борг перед НАК "Нафтогаз України" природним газом, але без обміну на "борг Януковича" або відмови від результатів Стокгольмського арбітражу. За словами міністра, досягати будь-яких домовленостей із російською стороною важко через ризик невиконання нею своїх зобов’язань.


НАК “Нафтогаз України”, в свою чергу, готується до роботи на випадок припинення транзиту російського газу. Діятиме інформаційний штаб для моніторингу та інформування про поточну ситуацію. У компанії сподіваються на своєчасне підписання контракту між новим оператором газотранспортних систем України і «Газпромом» для спокійного початку нового року. Наразі проект кризової діяльності перебуває на стадії опрацювання. Андрій Коболєв, голова правління НАК "Нафтогаз України", повідомив, що вже відпрацьовуються різні варіанти сценарію роботи при припиненні транзиту російського газу через територію України.

У 2020 р. закінчується термін дії контракту щодо транзиту російського газу територією України, і компанія “Газпром” вже повідомила про намір максимально скоротити транзит газу через Україну.