Новини компанії

Поточні темпи зростання вітрової та сонячної енергетики не зупинять потепління

Після аналізу темпів зростання вітрової та сонячної енергії в 60 країнах світу, дослідники з Австрії, США та Швеції прийшли до невтішного висновку. Майже жодна з країн не перебудовує свою енергетику досить швидко, щоб уникнути глобального потепління на 1,5 або навіть 2 ° C. При цьому розрахунок індивідуальної швидкості росту чистої енергетики для окремих країн був проведений вперше.

Міжурядова група експертів зі зміни клімату визначила сценарії, при яких глобальне зростання температури можна стримати на рівні півтора або двох градусів Цельсія. Більшість цих сценаріїв вимагають вкрай швидкого розвитку відновлюваної енергетики: від 1,4% щорічного приросту від світового обсягу виробництва для енергії вітру і сонця до 3% для більш амбітних варіантів. Однак, як показало дослідження, такі темпи поки майже нікому не доступні.

Застосувавши нові математичні методи для аналізу стану енергетики в 60 країнах світу, автори виявили, що максимальна швидкість росту для морського вітру в середньому становить 0,8% від світового обсягу електропостачання в рік, а для сонячної енергії - 0,6%. Швидше, ніж на 2% для вітру і 1,5% для сонця, росте відновлювальна енергетика тільки в невеликих, гомогенних країнах на кшталт Португалії, Ірландії або Чилі.

Що стосується великих країн, то серед них тільки Німеччина змогла домогтися показників зростання, порівнянних зі сценаріями стабілізації клімату. Іншими словами, щоб домогтися поставлених кліматичних цілей, всьому світу слід будувати нові електростанції так само швидко, як Німеччини.

При цьому, як відзначають дослідники з Технічного університету Чалмерса, Університету Лунда і Центрально-Європейського університету, швидкість поширення вітрової та сонячної енергетики може мати межу і слід систематично аналізувати можливості використання інших кліматичних рішень, особливо для швидко зростаючих економік Азії.

Торік австралійський оператор AEMO оголосив про досягнення важливої ​​віхи у розвитку відновлюваних джерел енергії. В рамках масштабного експерименту сонячні панелі тимчасово задовольнили всі потреби штату в електроенергії. Більшу частину електрики - 77% - виділили домашні станції, а що залишилися 23% забезпечили великі сонячні ферми.