Новини компанії

Японська компанія почне отримувати енергію з аміаку в Малайзії

Використовувати аміачні сполуки в якості палива для вироблення теплової енергії почне японський виробник обладнання INI на ТЕЦ найбільшої енергетичної компанії Малайзії.

Передбачається, що такий крок дозволить виконати вимоги щодо скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу, що отримав назву «декарбонізація». При горінні аміаку виділяються інші гази, вплив яких на атмосферу не враховується в рамках прийнятої моделі.

Додавання аміаку в паливо на вугільних ТЕЦ дозволяють скоротити до 20% викидів вуглекислого газу. Для виробництва аміаку передбачається використовувати поновлювані джерела енергії.

Повідомляється, що партнерами японської INI стане ряд компаній, в тому числі Tenaga Nasional Berhad. У разі успішного запуску, це стане першим закордонним проєктом Японії в цьому напрямку.

Близько половини електроенергії Малайзії виробляється на вугільних ТЕЦ. Японія є лідером по переводу таких своїх електростанцій на аміачне паливо, оскільки має велику кількість таких станцій.

Після катастрофи на АЕС «Фукусіма-1» влада Японії зупинила всі атомні електростанції країни, що призвело до дефіциту електроенергії. Для заповнення дефіциту енергетичні компанії почали активно запускати вугільні електростанції.