Механізм гарантій походження електроенергії в Україні має бути прозорим та зрозумілим
Механізм гарантій походження електроенергії з ВДЕ в Україні має бути прозорим та зрозумілим, задля залучення більшого переліку учасників. На це вказалаЮлія Власова, провідний інженер відділу організації проведення аукціонів у ДП «Гарантований Покупець», під час онлайн-заходу «Гарантії походження як інструмент фінансування зеленого переходу. Поточний стан впровадження системи ГП в Україні», який провів Глобальний договір ООН в Україні в рамках Ukraine Energy Initiative.
«Прогрес у цьому процесі має виглядати наступним чином: поінформованість, усвідомлення природи такого механізму, формування звички, яка згодом породжує тренд на відновлювані джерела енергії. І тоді з’явиться і потреба у гарантіях походження», - виокремила Юлія Власова, додавши, що метою впровадження механізму ГП є не тільки економічний стимул, а і забезпечення розвитку ВДЕ.
Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України наприкінці лютого 2024 р. затвердив Порядок видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії та Порядок визначення екологічної цінності електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.
Постановою №227 передбачено: затвердження Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, а також затвердження Порядку визначення екологічної цінності цієї електроенергії. Також буде створено реєстр гарантій походження, який адмініструватиме НКРЕКП. Гарантії формуватимуться в електронному вигляді в МВт*год відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електричної енергії з ВДЕ.