Новини компанії

Як скорегувати обсяг споживання електричної енергії за попередні періоди?

Досить часто до ТОВ «Енерджі 365» звертаються споживачі з питань того, що обсяг споживання, який ми виставили в акті реалізації, не відповідає тим даним, що вони подали оператору системи розподілу (далі – ОСР).

Чому так відбувається і що з цим робити?

Перш за все варто відзначити, що згідно пп. 5.1.2.32 Постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» оператор системи розподілу (обленерго) зобов'язаний:
«приймати від споживачів та електропостачальників дані про покази розрахункових лічильників електричної енергії та враховувати їх під час визначення обсягів споживання (розподілу/передачі) електричної енергії.
У випадку відхилення (неврахування) наданих показів розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, оператор системи має повідомити сторону, що їх надала, про їх відхилення (неврахування) та причину такого відхилення».

Так, в стандартній ситуації, отримавши покази по кожному лічильнику споживача, ОСР вираховує різницю між поточними та попередніми даними, застосовує коефіцієнт трансформації (за потреби), та нараховує технологічні втрати електричної енергії в трансформаторах і лініях електропередач у відповідності до нормативних документів та договірних відносин зі споживачем (див. Договір розподілу та додатки до нього).  Ці дані ОСР передає ТОВ «Енерджі 365» для виставлення актів реалізації споживачу. 

Однак, бувають випадки, коли споживач не зміг внести дані в особистий кабінет чи не подав своєчасно звіт місцевому РЕСу. В такому випадку, відповідно до п. 8.6.9. Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (у редакції постанови НКРЕКП від 20.03.2020 № 716) у разі ненадання споживачем (крім індивідуальних побутових споживачів) звіту про покази лічильників за розрахунковий місяць протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця та за відсутності переданої (зчитаної) з них інформації засобами дистанційного зчитування та передачі даних, а також за відсутності контрольного огляду ЗКО протягом розрахункового місяця обсяг спожитої (розподіленої) електричної енергії за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання. Враховуючи можливість отримання інформації за вузлами комерційного обліку, ОСР повинен приймати обсяги споживання за фактичними даними.

Виходячи із вищевказаного, ОСР розраховує споживача по середньому споживанню минулих періодів. Так, протягом 2022 року, особливо з березня по квітень, коли більшість працівників наших споживачів змушені були змінити місце свого перебування (мешкання) через агресію російської федерації і не мали змоги відзвітуватись за спожиту електричну енергію, або не споживали її взагалі, отримали обсяги від ОСР, які були розраховані у відповідності до Кодексу комерційного обліку електричної енергії.
В подальшому за відповідним зверненням до ОСР та до ТОВ «Енерджі 365» в частині проведення контрольної звірки показників були зроблені перерахунки спожитої енергії та зменшена заборгованість перед товариством. 

Для наших споживачів ми допомагаємо підготувати відповідне звернення та надаємо рекомендації по процесу такого зняття показників, з підписом відповідного акту та наступним відображенням даних в бухгалтерському обліку.

Отже, за потреби і впевненості, що Вас було закрито не вірно, Ви можете звернутися до менеджерів відділу супроводу ТОВ «Енерджі 365» для отримання консультації та допомоги у вирішенні даного питання.

Пам’ятайте, разом ми наближуємо Перемогу!