Новини компанії

Частка атомної енергетики в ОЕС України збільшиться на 4% в цьому році

Міністерство енергетики в оновленому прогнозному балансі електроенергії збільшило на 4% частку атомної генерації у 2021 році в порівнянні з попереднім документом, затвердженим у квітні.

У Міністерстві енергетики відбулося засідання антикризового енергетичного штабу за планом підготовки до проходження осінньо-зимового періоду 2021/22.

 У засіданні взяли участь заступник міністра енергетики Олексій Кураков, представники Міністерства інфраструктури, НЕК «Укренерго», НКРЕКУ, Держенергонагляду, АТ «Укрзалізниця», генеруючих компаній

У Міністерстві оновили прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України на поточний рік: додатково прораховано структуру та обсяги виробництва електричної енергії та на перший квартал 2022 року. Так, оновленим прогнозним балансом передбачено збільшення частки атомної енергії на 4% у 2021 році (в порівнянні з попереднім прогнозним балансом).

"Міненерго виконує план дій з підготовки до опалювального періоду. Спільно з генерацією ми допрацювали графік ремонтів, щоб максимально завантажити атомні енергоблоки в зимовий період. Також оновлено прогнозний баланс електричної енергії ОЕС України на поточний рік. Його особливістю є те, що додатково прорахована структура та обсяги виробництва електричної енергії та на перший квартал 2022 року. Це дозволить чіткіше сформувати індикативи для планування роботи підприємств електроенергетичного і вугільно-промислового комплексів до кінця осінньо-зимового періоду (ОЗП) ", - підкреслив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Представники «Укренерго» відзначили, що в цілому ситуація з підготовкою до проходження ОЗП контрольована, енергетична система України досить збалансована.

За словами першого заступника міністра енергетики Юрія Власенко досі спостерігається відставання від планових показників накопичення вугілля, однак генеруючі компанії налаштовані на збільшення постачання вугільної продукції. «Представники Укрзалізниці запевнили, що докладають максимум зусиль для забезпечення своєчасного перевезення вугільної продукції на склади ТЕС і ТЕЦ. Сьогодні ситуація з виконанням заявок на піввагони стабілізується », - йдеться в повідомленні.