Новини компанії

Зниження тарифу на електроенергію для окремої категорії населення

Верховна Рада України зареєструвала законопроект № 2778 зі змінами в ціноутворенні і тарифах для тих споживачів, які проживають у зоні знаходження атомних електростанцій радіусом 30 км. Законопроект має внести оновлені норми та впорядкувати їх із діючим у сфері законодавством.


Законопроект внесла на розгляд група народних депутатів із різних фракцій. Після початку роботи оновленого ринку електричної енергії стаття в Законі України “Про електроенергію”, яка гарантувала право на компенсацію ризиків споживачам, які живуть поруч із ядерними установками, об’єктами для поводження з радіоактивними відходами та підприємствами з добування і переробки уранової руди, втратила чинність. Закон надавав пільги з оплати за спожиту електроенергію для споживачів, які проживають у зоні 30 км від АЕС.


Стаття 12 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” забезпечує право населення в 30-кілометровій зоні АЕС на компенсацію від діяльності атомних електростанцій, однак втрачено механізм відшкодування.


В діючий Закон “Про ринок електроенергії” запропоновано внести положення, які встановлять ціну на універсальні послуги для населення, яке постійно проживає в зоні в 30 км біля атомних електростанцій, у розмірі 70% від діючого тарифу, і закріплюють право постачальників універсальних послуг на компенсацію за реалізацію права даної групи населення.


Запропонована редакція абзацу 4 частини 1 статті 12 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” регламентує розмір та порядок надання пільг для населення 30-кілометрової зони. Центральний орган виконавчої влади, що здійснює контроль, моніторинг та державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, встановлює порядок компенсації збитків постачальникам електричної енергії. Нова редакція впорядкує норми та узгодить їх з уже діючим законом.