Новини компанії

Перехід до фінансової моделі покладання спеціальних обов’язків

Прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля повідомила, що у міністерстві допрацьовують та готують до ухвалення механізм фінансового покладання спеціальних обов’язків, який уже погоджений із Секретаріатом Енергетичного співтовариства.


Проект потребує доопрацювання, однак не може бути реалізований без внесення Верховною Радою України змін у Податковий кодекс.


Діючий механізм покладання спеціальних обов’язків є тимчасовим рішенням, його необхідно було ухвалити через важку ситуацію із енергетичною галуззю.


21-го травня Янез Копач, директор Секретаріату Енергетичного співтовариства, надіслав лист, у якому зауважив, що внесені 20-го травня Кабінетом Міністрів України зміни до механізму покладання спеціальних обов’язків не передбачають перехід до фінансової моделі, на якій наполягає співтовариство.


Петро Котін, тимчасово виконуючий обов’язки президента енергогенеруючої компанії “Енергоатом”, вважає необхідним дослухатися до рекомендацій Енергетичного співтовариства. Для компанії “Енергоатом” це означатиме рівноправну позицію на ринку, наразі існуючу схему роботи на енергетичному ринку він вважає дискримінаційною по відношенню до атомної галузі. Вихід із енергетичної кризи відбувається за рахунок атомної генерації, в зв’язку з чим держава недоотримує податки, а атомна галузь може занепасти.

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля опрацьовують фінансовий механізм покладання спеціальних обов’язків.