Новини компанії

Британці розробили технологію для освітлення вулиць і будинків без електрики

Британці запропонували освітлювати вулиці та будинки за допомогою спеціального покриття без використання електроенергії.


Нову технологію з назвою «StarPath», або «Зоряний шлях» розробила компанія Nevana Designs.


Спеціальне покриття, яке можна наносити на тротуари, дороги, велодоріжки або стіни будинків, вдень поглинає ультрафіолетове випромінювання і шляхом цього може світитися вночі.


На відміну від ліхтарів і інших елементів електричного освітлення таке покриття не вимагає постійної уваги та витрат на підтримку в робочому стані. Термін служби "фарби" становить 25 років, так що оновлювати її доведеться нечасто.


Покриття роблять із суміші рідкоземельних металів (саме вони світяться в темряві) і переробленого композитного пластика. Тривалість світіння залежить від тривалості світлового дня - для полярної ночі така технологія не підійде. Розробники запевняють, що при сприятливих умовах спеціальна фарба може світитися 10:00.


Фарбу вдалося зробити в декількох кольорах: синьому, зеленому і блакитному.

«Наша мета - допомогти в боротьбі зі зміною клімату, зберегти енергію природними способами та залишити новим поколінням більш здорову планету, - пояснив розробник StarPath Хеміш Скотт. - Під час глобальної пандемії прийшов час, коли уряди повинні підтримувати такі продукти як цей ».


Хеміш Скотт передбачає, що дороги світяться зможуть частково замінити 300 млн наявних ліхтарів у всьому світі. За допомогою технології можна висвітлити дороги, до яких електроенергія не добирається, причому зробити це можна не витративши навіть кВт * год електроенергії.


Фарбу можна нанести не тільки на дорожні покриття, але і, наприклад, на взуття, окуляри, велосипед або машину.