Новини компанії

НКРЕКП знизила тариф постачальника "останньої надії" на ринку електроенергії у 2,4 раза

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг, на засіданні 22 грудня встановила тариф на послуги постачальника “останньої надії” (ПОН) на перший квартал 2022 року у розмірі 516,85 грн/МВт, що у 2,4 раза менше від чинного тарифу у четвертому кварталі 2021 року (1238,16 грн/МВт-година).

Таке різке зниження тарифу відбулося внаслідок ухвалення регулятором постанови №2631 від 17 грудня 2021 р. “Про внесення змін до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника “останньої надії”.

Зокрема, згідно з методикою, тариф на послуги ПОН розраховується на підставі даних за фактичними цінами на електроенергію на ринку "на добу вперед" за перші два місяці базового періоду та має становити на перший квартал 2022 року 856,93 грн/МВт-год.

Однак, згідно з внесеними регулятором змін до методики, якщо тариф на послуги ПОН виявляється вищим за п'ятикратний розмір середньоарифметичного розміру тарифів на послуги постачальників універсальних послуг станом на перше число розрахункового періоду, то він встановлюється на рівні цього п'ятикратного розміру.

Як повідомлялося, раніше НКРЕКП підвищила тариф на послуги постачальника "останньої надії" на ринку електроенергії, яким є "Укрінтеренерго", на четвертий квартал 2021 року вдвічі - до 1238,17 грн за МВт-годину.

Нагадаємо, згідно із законом "Про ринок електроенергії" ціна на послуги постачальника "останньої надії" визначається за результатами конкурсу, під час якого визначається такий постачальник. Проте, оскільки відповідного конкурсу не відбулося, 12 грудня 2019 року Кабмін без конкурсу затвердив “Укрінтеренерго” як ППН до 1 січня 2021 року.

У грудні 2020 року Кабінет Міністрів продовжив обов'язки Укрінтеренерго як постачальника останньої надії на ринку електроенергії ще на рік.