Новини компанії

У ЄС заявили про намір спільно зі США зміцнити енергобезпеку України

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив про намір Європейського Союзу та США зміцнити енергетичну безпеку України. Про це йдеться у його блозі, опублікованому перед енергетичною радою ЄС-США, який має відбутися у понеділок 7 лютого у Вашингтоні.

«У той час, як ми прагнемо вирішувати власні енергетичні та кліматичні цілі ЄС та підвищувати нашу стійкість, ми маємо зробити те саме для України», – заявив він.

За його словами, з погляду енергетичної безпеки Україна сьогодні вже краще підготовлена ​​до будь-якого конфлікту. Боррель нагадав, що США також ведуть переговори з Норвегією, Катаром, Азербайджаном, Алжиром та іншими країнами щодо розширення постачання ЗПГ на європейський ринок.

«Зустріч (енергетична рада – ред.) дозволить досягти ще тіснішої координації реформ енергетичного ринку, необхідних в Україні для посилення корпоративного управління та прозорості напередодні синхронізації України з європейською електромережею, запланованою на 2023 рік», – сказав Боррель.