Новини компанії

Вчені розробили прозорий електрод, що підвищує ефективність сонячних батарей

З'явився новий спосіб поліпшення ефективності сонячних батарей. Вони працюють краще на 5% і вчені називають це грандіозним поліпшенням, повідомляють ElektroVesti.


Розробка нових ультратонких металевих електродів дозволила дослідникам створити напівпрозорі перовськітові сонячні елементи, які мають високу ефективність і можуть бути з'єднані з традиційними кремнієвими елементами для збільшення продуктивності пристроїв. Дослідження являє собою крок до створення повністю прозорих сонячних батарей.


«Прозорі сонячні батареї можуть коли-небудь зайняти своє місце на вікнах будинків і офісних будівель, генеруючи електрику з сонячного світла, який в іншому випадку був би витрачений даремно, - зазначив Кай Ванг, доцент кафедри матеріалознавства та інженерії Пенсільванського університету і співавтор дослідження. - Це великий крок - нам нарешті вдалося створити ефективні напівпрозорі сонячні батареї ».


Традиційні сонячні батареї виготовляються з кремнію, але вчені вважають, що вони наближаються до меж цієї технології в прагненні створити все більш ефективні сонячні батареї. За словами вчених, перовськітові елементи є перспективною альтернативою, і їх укладання поверх традиційних елементів може створити більш ефективні тандемні пристрою.


«Ми показали, що можемо створювати електроди з дуже тонкого, майже в кілька атомів, шару золота, - зазначив Шашанке Прія, помічник віцепрезидента з досліджень і професор матеріалознавства та інженерії в Penn State. Тонкий шар золота має високу електропровідність і водночас не перешкоджає здатності осередку поглинати сонячне світло».


Сонячна батарея на основі перовськіту, яку розробила команда, досягла ефективності 19,8%, що є рекордом для напівпрозорої батареї. А в поєднанні з традиційним кремнієвим сонячним елементом тандем пристроїв досяг ефективності у 28,3%, в порівнянні з 23,3% в одного тільки кремнієвого елементу. Про свої результати вчені повідомили в журналі Nano Energy.


"Підвищення ефективності на 5% - це гігантський результат, - відзначили дослідники. - Це означає, що на кожен квадратний метр сонячного елемента припадає приблизно на 50 ватів більше сонячного світла".