Новини компанії

СПОЖИВАЧУ: ЩО ТАКЕ EIC-КОД ТА ЯК ЙОГО ОТРИМАТИ

Ринок електричної енергії наразі перебуває в активній фазі змін. Відповідно до вимог чинного законодавства, Україна приєдналася до європейської системи кодування. Це означає, що тепер кожний суб’єкт/точка комерційного обліку ринку електричної енергії повинні мати EIC-код.


ЕІС-код (EnergyIdentificationCode) - це код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку електричної енергії та/або точки комерційного обліку. Отримання такого коду є обов’язковим і при цьому безоплатним. Це необхідна умова для постачання електричної енергії як побутовим, так і непобутовим споживачам.


Дані коди забезпечують гармонізований електронний обмін даними з учасниками ринку. 


Донедавна в Україні діяли два Органи видачі EIC-кодів:

в електроенергетичній галузі – ДП «Енергоринок» (код – 62)

в газовій галузі – ПАТ «Укртрансгаз» (код – 56).


Проте згідно Постанови НКРЕКП №459від 19.06.2018 передбачається, що протягом одного місяця з дня набрання чинності (10 жовтня 2018 року) буде передача функцій місцевого органу видачі EIC-кодів від ДП «Енергоринок» до ДП «НЕК «Укренерго».


Як же отримати EIC-код споживачу?


Згідно п. 10 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 «Про затвердження Правил роздрібного ринку» Оператор системи розподілу (ОСР) під час укладення із споживачами договорів про надання послуг з розподілу електричної енергії  присвоює всім точкам розподілу електричної енергії за об’єктами існуючих споживачів ЕІС-коди за точками комерційного обліку відповідно до порядку, передбаченого Кодексом комерційного обліку(ККО), затвердженим постановоюНКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311. 


19 квітня 2018 року вступив в дію Кодекс комерційного обліку електричної енергії (надалі – ККО), затверджений Постановою НКРЕКП №311 від 14.03.2018.


Пунктами 5.3 глави 5 розділу ХІІІ ККО передбачено, що присвоєння ЕІС-кодів точкам комерційного обліку споживачів виконує ОСР. Таке присвоєння необхідно виконати до 19 жовтня 2018 року. 


Наразі виникають певні організаційні затримки пов’язані з реформуванням ринку електричної енергії. На сьогоднішній день жоден ОСР не отримав ліцензію на впровадження відповідної господарської діяльності. А отже, EIC-коди споживачам будуть присвоєні дещо пізніше.


 

#EIC #EICкод #energy365 #energy #електроенергія #ПНТ#новийринокелектроенергії