Новини компанії

Введення податку на викиди CO2

Європейський парламент відкрив можливість для введення так званого "вуглецевого" податку. Їм будуть обкладати товари, імпортовані з країн з нижчими стандартами скорочення викидів вуглекислого газу, який впливає на клімат. За створення механізму для цього проголосувало значна більшість депутатів.

Тепер справа за Єврокомісією, яка у 2 кварталі цього року повинна внести свої пропозиції щодо формату введення вуглецевого податку, запланованого не пізніше 1 січня 2023 року.

Офіційно такий податок, він же механізм прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment Mechanism - CBAM), вважається частиною програми «зеленої угоди» - документа, запропонованого Єврокомісією ще у 2019 році й поповнюється протягом усього 2020 року додатковими пунктами та доробками.

Новий механізм повинен узгоджуватися з правилами Світової організації торгівлі та заохочувати декарбонізацію галузей промисловості ЄС та інших країн. Це також стане частиною майбутньої промислової стратегії ЄС.

До 2023 року механізм регулювання вуглецевого кордону повинен охоплювати енергетичний та енергомісткий промислові сектори, які становлять 94% промислових викидів ЄС і все ще отримують значні безплатні асигнування, на думку євродепутатів.

Поки що не повідомляється, скільки експортери ЄС повинні будуть сплачувати за одну тонну викидів CO2, вироблених в ході створення продаваної в Євросоюз продукції. Це питання буде вирішуватися Єврокомісією до 2023 року. Раніше передбачалося, що в рамках одного зі сценаріїв ціна за одну тонну викидів вуглекислого газу може скласти близько € 30. Як повідомляє Euronews, в Єврокомісії вже підраховано, що доходи бюджету ЄС від вуглецевого податку складатимуть від € 5 млрд до € 14 млрд щорічно.