Новини компанії

Президент України ввів в дію рішення РНБО про нейтралізацію загроз в енергетиці

Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 30 липня 2021 "Про заходи щодо нейтралізації загроз в енергетичній сфері". Про це йдеться в указі №452/2021.

Визнати таким, що втратив силу указ президента України від 28 травня 2015 року №298 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 року "Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року "Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року" і додаткові заходи для гарантованого забезпечення вітчизняних споживачів енергоносіями", - також говориться в указі.

За виконання рішення Ради несе відповідальність Секретар Ради національної безпеки та оборони України. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Рішення передбачає передачу «Донецькоблгаз» в управління «Нафтогазу». Відзначається, що у квітні компанія стала першим чинним оператором газових мереж, в якій забрали ліцензію за розподілом газу.

РНБО також вимагає встановити власників всіх обленерго і перевірити, чи всі вони відокремлені від постачальників електроенергії. Пропонується опрацювати питання плати за потужність для виробників електроенергії.

Крім того, РНБО поставило задачу розробити план встановлення справедливої вартості електричної енергії для побутових споживачів, перейти від товарного до фінансового механізму ПСО, ввести дієвий покарання за безоплатне споживання електроенергії та несвоєчасні розрахунки між учасниками ринку електричної енергії тощо.