Новини компанії

Тариф на розподіл електроенергії

RAB-регулювання — це система довгострокового тарифоутворення. Мета RAB-регулювання — отримати додаткові інвестиції для розвитку та модернізації, стимулювати ефективність розподільчих компаній. Завдяки RAB-регулюванню приєднання до електромережі здешевиться та прискориться, якість послуги з розподілу споживачам підвищиться, втрати електричної енергії в мережах знизяться.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, встановила тарифи на розподіл у 2021 р. Для 25 операторів систем розподілу встановлено стимулююче RAB-регулювання, для 7 — застосовано стару методику “Витрати +”.

Для споживачів I класу напруги (ступінь напруги 27.5 кВ або більше; приєднані до шин електростанцій; промислові споживачі зі споживанням більше 150 млн кВт*год/місяць) тарифи переважно збільшилися. Найбільше зріс тариф для АТ “Сумиобленерго” (на 40%), ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі" (на 37.1%), АТ "Миколаївобленерго" (на 36.1%). При цьому тариф для ПРАТ "Рівнеобленерго" знизився на 2.3%, для ПРАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" — на 11%.

Серед споживачів II класу напруги (ступінь напруги нижчий за 27.5 кВ) найбільше зріс тариф для ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі" (95.8%). Найменше зріс тариф для АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" (18.9%). Для решти операторів систем розподілу тариф збільшився від 23.9% до 35.5%.

Оператори, до яких застосували діючу методику тарифоутворення “Витрати +”, зможуть у 2021 р. переглянути тарифи за методикою стимулюючого RAB-регулювання.