Новини компанії

Які наслідки заборони імпорту електроенергії

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг заборонила імпорт в Україну білоруської й російської електроенергії до 1 жовтня 2021 року. Чим це загрожує Україні, пояснила в коментарі Kosatka.Media експерт з питань у сфері житлово-комунального господарства Христина Ненно.


Вона нагадала, що ще в лютому через те, що українська енергосистема в пікові години споживала більше електроенергії, ніж виробляла, виникла необхідність в імпорті електроенергії з сусідніх країн.


Це сталося через те, що в Україні постійно зриваються графіки ремонтних робіт ядерних енергоблоків і через те, що на складах ТЕС недостатня кількість запасу вугілля, які могли б забезпечити нашу країну безперебійним електропостачанням.


Імпорт потрібно розмежовувати. Існує комерційний імпорт, коли компанія хоче купити електроенергію у закордонного трейдера, а також - імпорт для аварійної допомоги, залучається в разі аварій або нестачі потужностей. Білорусь забезпечувала України безперебійним постачанням електроенергії, яка допомагала утримувати напругу в балансі, без коливань. Без компенсації білоруської електроенергії України повинна запустити два-три енергоблоки. На сьогодні в нашій країні працює десять енергоблоків з п'ятнадцяти.


«Зараз відмова від імпорту російської та білоруської електроенергії нічим не загрожує, оскільки ці обсяги незначні», - стверджує Христина Ненно.


Так що стратегічною місією в майбутньому - є синхронізація України з європейською енергосистемою, то період відмови від імпорту російського і білоруського «струму» можуть продовжити та після жовтня 2021 року. Тому про зимовий період потрібно подумати заздалегідь, адже саме в цей час населення споживає більше електроенергії. Через холоди люди більше користуються електрообігрівачі, а короткий світловий день змушує їх частіше включати освітлення.


У гіршому випадку, відмова від імпорту без самозабезпечення загрожує відключенням частини споживачів і тоді населення зіткнеться з віяловими відключеннями, або з обмеженням потужностей.


«Чи буде в Україні електроенергія, буде залежати від того, як буде проведена ремонтна кампанія, адже наша держава має досить великі потужності, щоб забезпечити електроенергією себе і ще кілька сусідніх країн. А також від того, як буде організований імпорт вугілля, який забезпечує роботу електростанцій », - підсумувала Ненно.