Новини компанії

Національний електроенергетичний ринок

Цінові обмеження на українському електроенергетичному ринку є неприпустимими, на думку європейської енергетичної спільноти. Відміна обмежень позитивно вплине на конкурентоздатність і розвиток ринкових відносин.


У європейському енергетичному сегменті відсутнє подібне регулювання, відмова від державного контролю цін зможе прискорити інтеграцію національної та європейської мереж.


На думку експертів, обмеження цін може використовуватися протягом обмеженого часу, так як подібне регулювання заважає реально оцінити ефективність та необхідність реалізації нових проектів, зокрема, втілити інноваційну ідею синхронізації ENTSO-E із національною енергосистемою.


Регулювання цін також викликає суттєве сповільнення реалізації проекту вставки постійного струму між об’єктами острову Бурштинський та українською енергетичною системою.


На думку експертів Енергетичної спільноти, уже досягнуто певної стабільності завдяки ціновим обмеженням на момент запуску нового ринку, продовження ж регуляції спричинить нові ризики, зокрема, низьку зацікавленість з боку суб’єктів господарювання в задіяності на ринку “на добу наперед” і внутрішньодобовому. З іншого боку, у Кабінеті Міністрів України вважають, що наразі обмеження цін залишається ефективним.