Новини компанії

Доходи від розподілу пропускної спроможності міждержавного перетину

За один рік функціонування нового ринку національна енергетична компанія “Укренерго” одержала 1 млрд 300 млн грн прибутку за розподіл пропускної спроможності.

Загалом компанія отримала 2 млрд прибутку, однак за скасовані аукціони на перетині з Білорусією та Росією повернула учасникам ринку 676 млн 700 тис грн. 

Згідно звіту, який опублікувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, за період з 1-го липня 2019 р. по 30-те червня 2020 р. компанія “Укренерго” отримала 2 млрд 9 млн прибутку за результатами аукціонів (в 1.7 разів більше, ніж аналогічний період 2018-2019 рр.).

 Фактичний дохід за вирахуванням коштів, повернутих учасникам скасованих аукціонів, склав 1 млрд 332 млн грн.

Максимальний дохід і зацікавленість від інших учасників ринку спостерігалися на міждержавному перетині з країнами — членами європейської енергомережі ENTSO-E (Угорщина, Словаччина, Румунія).

Попит на доступ до пропускної спроможності став зростати, зокрема, через нарощування імпорту електроенергії в Україну після впровадження нової моделі ринку електроенергії з 1-го липня 2019 р. із Росії, Білорусі та країн — членів ENTSO-E.

Компанія “Укренерго” інвестувала в мережі 760 млн 120 тис грн із отриманих 1 млрд 300 тис грн. У Національній комісії зазначили, що відповідно до закону про нову модель підтримки генерації з відновлюваних джерел 70% коштів за розподіл пропускної спроможності витратять, щоб покрити дефіцит державного підприємства “Гарантований покупець”, а 30% спрямують на розвиток міждержавних мереж.