Країни G7 домовилися прискорити розвиток відновлюваної енергетики
У неділю, 16 квітня, міністри з питань клімату, енергетики та довкілля країн G7, встановили нові цілі щодо розвитку сонячної та вітрової енергетики.
Країни G7 погодилися збільшити потужність морських вітрових електростанцій на 150 гігават до 2030 року, а потужність сонячних електростанцій - до більш ніж 1 терават. Учасники зустрічі обіцяли спільно збільшити виробництво електроенергії з відновлюваних джерел та прискорити поступову відмову від викопного палива без використання технологій для уловлювання викидів C02.
Країни G7 також домовилися про пріоритетність «конкретних і своєчасних кроків» щодо прискорення відмови від «внутрішньої безперервної вугільної генерації» з метою досягнення принаймні «переважно» декарбонізованого енергетичного сектору до 2035 року. Хоча Канада і кілька інших країн G7 наполягали на відмові від вугілля до 2030 року, залишивши двері відкритими для подальших інвестицій у газ, інші країни все ще намагаються з'ясувати, як вони можуть досягти цього у відповідні часові рамки.
Члени G7 визнали, що інвестиції в газовий сектор можуть бути доречними для подолання потенційного дефіциту на ринку, спровокованого кризою через війну РФ проти України, якщо вони здійснюватимуться у спосіб, що відповідає кліматичним цілям.