Новини компанії

​​Європейська Бізнес Асоціація просить НКРЕКП переглянути запропоновані граничні ціни на електроенергію

Європейська Бізнес Асоціація вважає запропонований Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, граничний рівень цін на ринку електричної енергії економічно необґрунтованим і закликає переглянути постанову, яка регулює встановлення таких цін, повідомляє пресслужба ЄВА.

«Експерти Європейської Бізнес Асоціації детально ознайомились з пропозиціями НКРЕКП та вважають, що запропонований рівень граничних цін не відповідає ринковим умовам, не є економічно обґрунтованим та може критично вплинути на формування вільної (ринкової) ціни та на ринок двосторонніх контрактів», - йдеться в заяві.

На думку експертів продовження практики регулювання оптових цін на електроенергію, як це пропонує НКРЕКП, не сприяє дотриманню ключових принципів нової моделі ринку, а саме прозорості й конкурентоспроможності, а також обумовлює функціонування ринку в регульованому режимі. На переконання експертів Асоціації, встановлення граничних цін проєктом постанови НКРЕКП не повною мірою узгоджується як з європейським регулюванням, так і з положеннями національного законодавства.

«Відповідно, бізнес закликає переглянути положення постанови та не приймати запропоновані поточною редакцією рівні граничних цін на ринку електроенергії», - додають в ЄБА.