Новини компанії

Нова система керування обмеженнями генерації

У національній енергетичній компанії “Укренерго” впровадили нову систему керування обмеженнями відновлюваних джерел електроенергії. Система керування обмеженнями — це програмне забезпечення, яке дозволяє автоматизацію формування і надання оперативних команд для зміни навантаження відновлюваних джерел.


Як повідомили у прес-службі компанії, завдяки системі стане можливим віддавати одночасні команди для великої кількості електростанцій при збереженні принципів пропорційності і недопущення дискримінаційності за умови обмеження генерації.


Нова система дозволить покращити та спростити обмін даними між операторами систем передачі та учасниками ринку, налагодити взаємодію і усунути ризик помилки, і є важливим інструментом гарантування надійності роботи об’єднаної енергетичної системи України.


У системі передбачене архівування історії команд для подальшого моніторингу їх виконання.


Команди на обмеження генерації з відновлюваних джерел віддаються у випадку, коли є надлишок електричної енергії одночасно з вичерпаними іншими можливостями балансування системи, та забезпечують таким чином операційну безпеку.