Новини компанії

Збільшення годин максимального навантаження на ринку електроенергії

З 1-го березня цього року планується змінити Правила ринку електроэнергії, розширивши години максимального навантаження. Відтепер денний період доби буде починатися о 07:00 (раніше о 08:00), а закінчуватиметься о 23:00. Відповідні зміни до Правил ринків ініціює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.


Проект рішення Національної комісії розглянуть 25-го лютого цього року. Раніше години максимального навантаження розпочиналися о 07:00 та закінчувалися о 23:00. Відповідно до рішення, період максимального навантаження збільшиться на одну годину. Національна комісія також ініціює відміну терміну дії цінових обмежень на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку, який наразі становить дев’ять місяців, та вносить пропозицію покласти на учасників ринку електроенергії зобов’язання щодо застосування граничних цін для кожної окремої торгової зони. Зміни планують застосовувати з 1-го березня цього року.


Як звітує державне підприємство “Оператор ринку”, в ранковий час із 07:00 до 08:00 для ринку електроенергії характерний дефіцит пропозиції, тож у цей період фактичні ціни мінімально відхиляються від граничних. У грудні 2019 р. Верховною радою України внесено зміни до Закону “Про ринок електроенергії”, які усувають часові обмеження для застосування граничних цін на ринку “на добу наперед”, внутрішньодобовому та балансуючому ринках.