Новини компанії

Можливості для майнінгу в компанії “Енергоатом”


Тетяна Амосова, директор із інвестицій та перспективного розвитку національної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”, розповіла, що компанія готується до співпраці з дата-центром із минулого року. Компанія підходить під основні вимоги для зацікавленості інвесторів у співпраці в даному напрямку. Основна перешкода — юридично неможливо підписати двосторонній договір на постачання електричної енергії.

Законопроект №1399 до Закону України “Про ринок електроенергії” дозволить запустити проект по створенню дата-центру.

Основні вимоги до проекту — розташування дата-центру поблизу генерації для уникнення витрат на передачу електричної енергії та вигідний тариф, який забезпечить окупність витрат інвесторів.

Тетяна Амосова зазначила, що по всьому світі є потужності, які не можна передати в енергетичну систему (замкнуті потужності). Замкнута потужність Запорізької атомної електростанції складає 1 ГВт, для її реалізації потрібно опрацювати проект по створенню дата-центру.

Національна енергетична компанія “Укренерго” у 2011 р. розпочала будівництво підстанції та лінії “Каховська” для розблокування потужності, однак лінія все ще не добудована.

У компанії “Енергоатом” є 2.5 ГВт замкнутої потужності, яку не видавали на енергетичний ринок через відсутність високовольтної лінії електропередач і можливостей для охолодження. Реалізували два проекти — побудували підстанцію на Запорізькій атомній електростанції для видачі 1 ГВт та завершують будівництво бризкальних басейнів для видачі 2.5 ГВт додатково щорічно. Всі технічні питання вирішені, залишається проблема із юридичним підписанням договору на постачання електроенергії в дата-центр.

Проект дата-центру може бути рентабельним лише поряд з великими генеруючими потужностями, тому що не потрібно буде оплачувати високовольтні лінії, лінії електропередачі, диспетчеризацію та інші супутні витрати.

У світі ціни за готовий продукт із дата-центру варіюються від 2.4 до 2.5 євроцента, на виході — близько 5 євроцентів. Тетяна Амосова пояснила, що інвестору потрібна гарантія отримання назад своїх коштів, тому необхідно точно знати тариф мінімум на п’ять років.

Після запуску дата-центру компанії “Енергоатом” можна буде запустити подібні проекти на інших станціях.