Новини компанії

Небаланси та балансування споживання електричної енергії споживачем. Чому це важливо?

Електроенергія - не звичайний товар. Його не можна завчасно виробити в період низьких затрат, а продати при високому попиті та ціні. Практично неможливо зберігати на складі, адже це економічно необґрунтовано. Отже, електроенергія виробляється під потреби промисловості та населення в режимі поточного часу, завдяки маневруванню (балансуванню) між виробленою та спожитою електроенергією. Для цього кожен споживач подає постачальнику та оператору системи розподілу прогнозовані обсяги споживання на наступний рік (додаток 3 до договору у випадку з ТОВ «Енерджі 365»). На підставі цих обсягів і формується загальний обсяг електричної енергії, яку енергетичному комплексу України потрібно виробити чи придбати для покриття вищевказаних потреб.

Проте, за рік чи декілька місяців ситуація чи плани діяльності у споживача можуть змінитися, і це зрозуміло. Таким чином, Energy 365 в будь-який час приймає коригування наступних періодів, відмінних від поточного місяця. В поточному періоді ми приймаємо коригування очікуваного обсягу споживання до 15 числа (для споживачів групи Б), в межах, визначених договором та комерційною пропозицією.

Крім того, коригування відіграють і фінансову перевагу для споживача. Перебуваючи в межах допустимого толерансу (відхилення від споживання в ту чи іншу сторону), споживач не отримує додаткові оплати за відхилення (на разі Energy 365 не виставляє такі оплати). Отже, це говорить про більш вигідні умови співпраці.

Крім того, за умови дотримання фінансової дисципліни та не відхилення від толерансу, клієнти Energy 365 отримують інші переваги, накшталт гнучкого графіку оплати. Варто розуміти: Україна прямує до переходу на європейську модель ринку електричної енергії, що передбачає балансування свого споживання кожним користувачем електричної енергії і застосування штрафів за її не дотримання.

В цілому вдале балансування дозволяє накопичувати фінансові ресурси для модернізації та розвитку енергосистеми України, зменшити викиди шкідливих речовин в екосистему (для теплових енергостанцій) і, відповідно, отримувати комфорті умови для ведення бізнесу та життя наших громадян.
Особливо актуальним є балансування в умовах воєнного стану, адже зараз фінансові ресурси споживачів та можливості генеруючого комплексу дуже обмежені.

Отже, бережімо та цінуймо наш енергетичний комплекс, не забуваємо про необхідність коригування і, звісно, віримо в нашу Перемогу!