Новини компанії

Зниження тарифу на е/е для населення може загрожувати фінансового оздоровлення енергосектору

Рішення Кабінету міністрів знизити тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення енергосектору, заявила віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бьерде.

"Ми привітали попереднє рішення уряду скасувати пільгові ціни на споживання до 100 кВт-годин на місяць. Недавнє рішення скасувати реформу і знизити тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт-годин на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення сектора, яке ще більше послаблюється через пандемію COVID-19 ", - сказала віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Бьерде в інтерв'ю.

Бьерде підкреслила важливість реалізації напрямки більшого відшкодування витрат в енергосекторі, враховуючи поточний фінансовий дефіцит галузі, частково спровокований високими ставками "зеленого" тарифу для відновлюваної енергетики.

"Виходячи з аналізу СБ, тариф на електроенергію для населення потрібно поступово підвищувати до рівня, який показує її вартість", - сказала віцепрезидент СБ.

Вона також вказала, що ціна на електроенергію для житлового сектора традиційно субсидується коштом цін для комерційних і промислових споживачів.

"А останнє рішення по тарифах може спричинити збільшення перехресних субсидій, що потенційно негативно вплине на міжнародну конкурентоспроможність енерговитратних галузей України", - зазначила віцепрезидент Світового банку (СБ) у справах регіону Європи та Центральної Азії.