Біоенергетична асоціація закликає створити в Україні біопаливну біржу
Власники біогазових установок потребують створення біопаливної біржі для забезпечення безперебійного постачання біомаси, вважає глава правління біоенергетичної асоціації України (БАУ) Георгій Гелетуха.
Та кількість котелень і електростанцій (на біогазі - ІФ), які вже сьогодні заміщають споживання 4 млрд куб. м природного газу на рік, споживає величезну кількість біомаси. Зараз, на жаль, ми маємо труднощі з тим, де купити цю біомасу, як її купити ... У нас не розвинений ринок біомаси. Тому цивілізоване рішення - створення окремої біопаливної біржі », - сказав він в ході пресконференції в агентстві« Інтерфакс-Україна »в четвер.
Він зазначив, що відповідний законопроєкт розроблений більш як три роки тому і вже кілька разів пройшов узгодження, але зараз «завис на рівні Міненерго» і не вноситься до Кабміну. «Ми просимо законодавців: ну візьміть ви вже цей законопроєкт, візьміть його у Міністерства енергетики, зареєструйте, розгляньте швидше. Це шлях до того, як наситити біоенергетику України реальним паливом», - зазначив глава БАУ.
За його словами, біржа забезпечить якість біомаси, гарантії постачання і зниження ціни на цей продукт. «Коли є реальна конкуренція, ціни завжди знижуються. Це дуже важливий законопроєкт, просимо його підтримати », - резюмував Гелетуха.
Як повідомлялося, колишній в.о. міністра енергетики та нинішній глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко підтримує впровадження в Україні електронної платформи з купівлі-продажу твердого біопалива, яка сприятиме розвитку конкурентного і прозорого ринку такого палива.
«Механізмом для організації ринку біопалива в Україні має стати використання єдиної електронної платформи, на якій будуть здійснювати торгівлю біопаливом всі зацікавлені виробники та споживачі», - зазначив Вітренко на зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крєйвісом в березні цього року. В ході зустрічі розвиток біопалива зазначалося як один з перспективних напрямків співпраці обох країн, при цьому особливу зацікавленість української сторони викликає досвід Литви щодо створення біопаливної біржі Baltpool.