Новини компанії

Розвиток енергобезпеки України в атомній галузі та синхронізація національної енергосистеми з європейською

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що країна працює над розвитком атомної галузі для забезпечення енергетичної безпеки держави й синхронізації національної енергетичної системи з енергосистемою Європейського Союзу.


Пресслужба Офісу президента передає слова Зеленського під час його зустрічі з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гроссе в Києві: "Сьогодні я можу впевнено сказати, що Україна рішуче налаштована розвивати свою атомну енергетику."


За словами президента, Україна планує перейти до використання новітніх ядерних реакторів, в тому числі малих модульних реакторів SMR-160, оскільки має на меті локалізувати технологічне виробництво для SMR-160 в Україні.


Зеленський назвав символічним відвідування Рафаелем Гроссе України в 35-ту річницю з дня аварії на Чорнобильській АЕС і подякував МАГАТЕ і міжнародне товариство за увагу до чорнобильської проблематики з перших днів трагедії на атомній станції, а також за підтримку в подоланні її наслідків.


"Це стосується не тільки реалізації проєктів технічної допомоги, а й обміну досвідом і знаннями. Хочу відзначити особливу роль знань в атомній енергетиці. Сьогодні наші експерти мають унікальний досвід у сфері ядерної безпеки та виведення ядерних об'єктів з експлуатації. Україна готова ділитися цими знаннями з МАГАТЕ, щоб подібні аварії більше ніколи не сталося", - підкреслив Зеленський.


Глава держави висловив сподівання, що "після завершення пандемії COVID-19 глава МАГАТЕ, а також вчені, екологи, історики й туристи з усього світу зможуть побачити на власні очі унікальний об'єкт техногенної катастрофи".


"Також ми крок за кроком перетворюємо зруйнований четвертий енергоблок в екологічно безпечну систему. Для цього ми реалізували безпрецедентний інженерний проєкт - побудували арку нового безпечного конфайнменту. Ми завершуємо будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що дозволить підвищити рівень ядерної безпеки та забезпечить більшу енергонезалежність", - додав він.