Новини компанії

Єврокомісія внесла пакет законопроєктів щодо створення в ЄС ринку водню

Європейська комісія підготувала пакет законопроєктів з метою декарбонізації європейського газового ринку та створення водневого ринку у Європейському союзі у контексті реалізації стратегії Green Deal.

За допомогою сьогоднішніх пропозицій ми створюємо умови для «зеленого» переходу в нашому газовому секторі, стимулюючи використання «чистих» газів. Ключовим елементом такого переходу є створення конкурентного ринку водню зі спеціалізованою інфраструктурою. Ми хочемо, щоб Європа була першою у світі, хто встановив ринкові правила для цього важливого джерела енергії та її зберігання», — цитується у повідомленні ЄК єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон.

В ЄК наголосили, що такі правила створять необхідний інвестклімат та умови для розвитку водневої інфраструктури, зокрема для торгівлі з третіми країнами.

Передбачається, що нові правила полегшать доступ низьковуглецевих газів до трубопровідної системи завдяки зниженню тарифів на закачування газів, скасування транскордонних тарифів, а також завдяки створенню системи сертифікації низьковуглецевих газів. Це дозволить враховувати вуглецевий слід тих чи інших газів.

Крім того, нові правила гарантуватимуть більш полегшену зміну енергопостачальника, як це вже практикується на ринку електроенергії, щоб споживачі мали змогу краще порівнювати дані за цінами, рахунками та могли вибирати постачання низьковуглецевих газів замість викопного палива.