Новини компанії

НОВА РУБРИКА "ПРО НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ" ТЕМА №6 "ТРЕЙДЕР"

У економічному плані електроенергія є товаром, здатним купуватися, продаватися та торгуватися. Щоб зрозуміти різницю між енергетичними ринками та традиційними фінансовими ринками, важливо зрозуміти характер торгівлі електроенергією у порівнянні з фінансовими активами, такими як акції, облігації та товари. Найважливіша відмінність полягає в тому, що електроенергія виробляється та споживається миттєво. На оптовому рівні електроенергія не може зберігатися, тому попит та пропозиція повинні постійно бути збалансованими в режимі реального часу. Це призводить до істотно різного дизайну ринку порівняно з загальними ринками капіталу, а тому діяльність трейдера є дуже важливою. Трейдингові операції підвищують ліквідність ринку, що сприяє встановленню об’єктивних цін.


Трейдером може бути будь-який суб’єкт господарювання, що здійснює купівлю електричної енергії, виключно з метою її перепродажу, крім продажу кінцевому споживачу. Господарська діяльність з перепродажу електричної енергії (трейдерська діяльність) на ринку електричної енергії підлягає ліцензуванню у разі відсутності у суб’єкта господарювання інших ліцензій, обов’язкових для провадження діяльності на ринку електричної енергії.


Електроенергія як товар, що піддається обігу, є відносно новим. Одна з перших товарних бірж, яка займалася торгівлею електрикою, була Нью-Йоркська товарна біржа (NYMEX). Інші біржі, що також торгують електроенергією як товаром, включають Мультитоварну біржу (MCX), Європейську енергетичну біржу та Австралійську біржу цінних паперів.#energy365 #енергетика #трейдер #електроенергія #energy