Новини компанії

Компанія Netflix оголосила, що планує досягти вуглецевої нейтральності до 2022 р.

Розважальний сервіс Netflix (постачальник фільмів і серіалів на основі потокового мультимедіа) оголосив про свої плани з декарбонізацій. Вже до кінця 2022 року компанія повинна домогтися вуглецево-нейтрального балансу.


Netflix вирішила підрахувати свій вуглецевий слід, щоб в подальшому його скоротити, і зробити внесок у досягнення Паризьких угод з клімату. Мета угод - не допустити підвищення глобальної температури більш ніж на 1,5 ° C.


Розберімо з чого ж складається вуглецевий слід компанії:


За 2020 рік вуглецевий слід компанії Netflix склав 1,1 млн т., що еквівалентно щорічним викидам приблизно 240 000 легкових автомобілів. Наприклад, у YouTube ця цифра - 10 млн т на рік.

  • Половина викидів Netflix доводиться безпосередньо на виробництво фільмів і серіалів під брендом компанії.
  • 45% викидів належати до операційної діяльності - робота офісу, маркетингові витрати та інше.
  • Залишили 5% - це хмарні технології, через які йде потокова передача контенту. Вуглецевий слід однієї години онлайн передачі відео на платформі Netflix складає трохи менше ніж 100 г в CO2-еквіваленті.

Викиди у 2020 році виявилися на 14% менше, ніж у 2019 році. Компанія зазначає, що це вийшло випадково - через пандемію їй довелося зупинити фільмування низки проектів.


Саме тому до кінця 2022 року Netflix планує році досягти нульових нетто-показників по викидах. Це означає, що компанія буде повністю компенсувати ту емісію парникових газів, яка пов'язана з виробництвом і дистрибуцією контенту: скільки CO2 і його аналогів компанія зробить, стільки й повинна буде компенсувати. На фоні цього компанія розробила програму Net Zero + Nature, яка складається з трьох пунктів:

Скорочення викидів.


Це необхідно, якщо компанія хоче зменшити свій вуглецевий слід, тому Netflix не обмежується лише компенсацією. До 2030 року Netflix має намір зменшити викиди парникових газів на 45% за двома сферами охоплення (Scope 1 і 2), привівши їх у відповідність з метою Паризької угоди. До Scope 1 відноситься пряма емісія компанії, яку вона безпосередньо генерує в ході своєї діяльності. Scope 2 - це викиди парникових газів від виробництва енергії (теплової або електричної) для потреб компанії.

Збереження чинних механізмів накопичення вуглецю.


Важливий крок на шляху до вуглецево-нейтрального балансу - компенсація тих викидів, які при виробництві фільмів і серіалів неможливо скоротити. Повної компенсації своїх прямих викидів Netflix планує домогтися вже в кінці 2021 року. Головний шлях - інвестування в збереження природних територій, які є величезними природними сховищами вуглецю, наприклад, тропічні ліси.

Видалення вуглецю з атмосфери.


Наступний крок - компенсація непрямих викидів парникових газів, які залишились, пов'язаних з діяльністю компанії. Шлях той же - вкладення коштів у відновлення природних територій, які здатні поглинати велику кількість вуглецю. Так само як відновлення пасовищ, мангрових заростей і деградованих ґрунтів. Це дозволить до кінця 2022 року компанії домогтися повного вуглецево-нейтрального балансу.


Також, одну невелику зміну компанія вже внесла - перейшла від ламп розжарювання до значно більш ефективному світлодіодному освітленню у багатьох своїх студіях. Світлодіодні лампи не тільки споживають менше енергії, але і скорочують витрати на охолодження, оскільки вони не так нагріваються, як традиційні лампи.

2021-05-28 13:06