Новини компанії

Зелені сертифікати для підприємств

Все більше число компаній різних галузей у всьому світі планують перейти на поновлювані джерела енергії. Реалізація цих амбіцій вимагає надійного способу відстеження відновлюваної електроенергії. Сьогодні це вирішується за допомогою електронних «зелених» сертифікатів, які називаються гарантіями походження (GO) в Європі або сертифікатами на відновлювану енергію (REC) в США.


За допомогою цих інструментів гарантується, що кількість проданої електроенергії відповідає кількості виробленої. Сертифікати дозволяють кінцевим споживачам вибирати електроенергію з певного джерела.


Однак звичайні зелені сертифікати не прив'язують виробництво до фактичного споживання за часом. Облік зазвичай ведеться на річній основі (ми спожили невелику кількість енергії за рік і набули сертифікати на цей обсяг).


Водночас з'являються інструменти, що дозволяють споживачам відстежувати походження енергії в режимі близького до реального часу.


Понад 100 корпорацій і організацій, серед яких Google, Microsoft, PwC, Vattenfall, Statkraft і Engie, підтримали проєкт EnergyTag, мета якого - підвищити прозорість ринку зелених сертифікатів.


Ініціатива, про яку було оголошено минулого року, повинна стати добровільним доповненням до чинних систем випуску сертифікатів.


У першій половині 2021 року EnergyTag запустить чотири пілотні проєкти в Європі й по одному в США й Австралії. Перші торги планується почати ближче до кінця року. У перших проєктах беруть участь Google, Microsoft, Vattenfall, Centrica, Energinet, Statkraft і інші.

Виробник водню Air Liquide візьме участь в данському пілотному проєкті з участю двох вітряних турбін (1,5 МВт), що виробляють екологічно чисту енергію для електролізера потужністю 1,2 МВт. І вітроустановки, і електролізер підключені до національної мережі (данський системний оператор Energinet також є учасником проєкту).


В рамках пілотного проєкту будуть видаватися «вартові» сертифікати, які можуть погашатися у всій зоні Асоціації випускають органів (AIB - європейська організація метою якої є розробка, використання і просування стандартизованої системи енергетичної сертифікації для всіх енергоносіїв).


Схема, що реалізується в Нідерландах, дозволить на погодинній основі відстежувати виробництво і споживання електроенергії між морської вітроелектростанції (120 МВт) і електричним котлом (11 МВт).


Microsoft і Vattenfall раніше вже випробували систему узгодження енергоспоживання в режимі 24/7 у Швеції, яка буде поширена на три центри обробки даних в країні.

Більш деталізовані GO будуть «критично важливі» для розвитку ринку екологічно чистого (зеленого) водню і його сертифікатів, каже EnergyTag, оскільки рівень викидів CO2 в енергосистемі може варіюватися від години до години.


У міру будівництва все більшої кількості потужностей ВДЕ збільшуються дисбаланси - перевиробництво електроенергії в певні періоди й дефіцит в інші.

Крім того, згідно з чинними механізмами зелені сертифікати мають однакову ціну, незалежно від дефіциту або надлишку пропозиції, що не дає ринкового стимулу для заповнення прогалин.


З використанням EnergyTag, ціни на сертифікати будуть рости в періоди, коли виробництво відновлюваних джерел енергії знаходиться на низькому рівні, «посилаючи ринковий сигнал для збільшення інвестицій в технології, які можуть генерувати електроенергію в ці години».

Погодинне відстеження також дозволить споживачам більш точно розраховувати свої викиди в залежності від того, наскільки вуглеводною є мережа в певні години.


EnergyTag стверджує, що ринок погодинних сертифікатів також буде стимулювати зростання гнучких технологій, таких як зберігання енергії або управління попитом. «Створюючи ринок для погодинних сертифікатів, EnergyTag буде ефективно винагороджувати чисту енергію, доступну при обмеженій пропозиції, забезпечуючи новий ціновий сигнал для стимулювання інвестицій в накопичення енергії й гнучкість»

2021-07-05 10:52