Новини компанії

Нові можливості для відновлюваної енергетики

Виробники із відновлюваних джерел повинні мати можливість самостійно продавати вироблену електроенергію на різних сегментах ринку. Таку заяву зробив призначений 20-го листопада на посаду тимчасово виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрій Бойко. На його думку, цей крок покращить фінансове становище виробників із відновлюваних джерел.


Надання виробникам із відновлюваних джерел права самостійно реалізувати електроенергію та їх вихід із балансуючої групи державного підприємства “Гарантований покупець” знизить навантаження на тариф енергетичної компанії “Укренерго” та стабілізує ситуацію на енергетичному ринку.


Міністерство енергетики та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, вжили ряду заходів для підвищення рівня розрахунків на енергоринку, однак досі є суттєві затримки виплат за “зеленим” тарифом.


Як повідомляв Юрій Бойко раніше, компанії “Укренерго” необхідно залучити під державні гарантії 11 млрд 300 млн грн., щоб розрахуватися із об’єктами державної генерації та виробниками із відновлюваних джерел.


Юрій Бойко вважає, що з 2021 р. потрібно створювати однакові умови для приватних і державних виробників електроенергії. Для цього передбачена торгівля за двосторонніми договорами тільки на біржах.