Новини компанії

В Україні збережуть пільгові тарифи для населення

Костянтин Чижик, заступник міністра енергетики та захисту довкілля, повідомив, що уряд не допускає можливості скасування пільгового тарифу на електроенергію для населення. Тариф для населення на перші 100 кВт спожитої електричної енергії становить 90 копійок за 1 кВт*год, вдвічі менше, ніж на подальше споживання понад 100 кВт*год. За словами Костянтина Чижика, пропозицію про підвищення тарифу внесли інвестори в відновлювану енергетику, як варіант зниження дефіциту коштів для оплати електричної енергії, видобутої з відновлюваних джерел, проте позиція президента України - не відміняти пільговий тариф.


Заступник міністра також зазначив, що в Україні один з найвищих «зелених» тарифів в світі при тому, що не досягнута жодна мета - забезпечити Україну чистою енергією, знизити викиди CO₂, так як для збалансованості поновлюваних джерел енергії доводиться збільшувати обсяг теплової генерації, над цим працює Міністерство енергетики та захисту довкілля.


Раніше інвестори в відновлювану енергетику вже висловили розчарування діяльністю Міністерства енергетики та захисту довкілля, однак готові до подальших переговорів. Фінансові втрати інвесторів при прийнятті умов Міністерства можуть скласти 50%.