Новини компанії

Велика Британія відмовляється від інвестування у вугільну енергетику.

За словами прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона під час Британсько-Африканського інвестиційного саміту, жодні державні кошти більше не будуть вкладатися у видобуток вугілля для подальшого спалювання з метою отримання електроенергії.


Борис Джонсон заявив, що всі живуть під одним небом, дихають одним повітрям і страждають через збільшення викидів вуглецю і зміни клімату. Великобританія відтепер не інвестуватиме у вугільні електричні станції або видобування вугілля, не надаватиме допомогу для цих цілей країнам, що розвиваються, не виділятиме експортні кредити та вживатиме всіх необхідних заходів для переходу на безвуглецеву або низьковуглецеву енергетику.


Борис Джонсон нагадав, що ще десятиліття тому Велика Британія випереджувала більшість країн Європи за обсягами вуглецевих викидів, однак ситуація кардинально змінилася. За його словами, наразі вугільні електростанції покривають 5% потреб країни при 30% у 2014 р. За 2019 р. вітрові електростанції, гідроелектростанції, переробка біомаси, сонячні електростанції та атомні електростанції переважили за видобуванням електроенергії природний газ та вугілля.


Природний газ, однак, залишається самим важливим видом палива і забезпечує майже 40% енергетичних потреб країни.