Новини компанії

Підвищення граничної ціни на розвантаження

У національній енергетичній компанії “Енергоатом” запропонували підвищити граничну ціну розвантаження на балансуючому ринку до рівня 80% від фактичної ціни на ринку “на добу наперед”.

Свою пропозицію компанія направила до НКРЕКП, пояснивши, що таке підвищення необхідне для уникнення спекулятивних дій на ринку електроенергії.

Через поточний низький рівень ціни (55%) викривлюється ринок, а компанія “Енергоатом” недоотримує кошти за небаланси. Відповідно до правил покладання спеціальних обов’язків, “Енергоатом” повинен забезпечити середньозважену ціну реалізації електричної енергії на всіх сегментах ринку на рівні не нижчому, ніж ціна покриття собівартості, а виконати дану умову неможливо за наявності спекулятивних дій на енергетичному ринку.
У компанії “Енергоатом” також нагадали, незалежне агентство USAID, яке займається невійськовою допомогою від Сполучених Штатів, підготувало рекомендації із ціноутворення і розрахунків на ринку “на добу наперед” та балансуючому ринку. Експерти рекомендують підвищити граничну ціну розвантаження на балансуючому ринку до рівня 80-90% від фактичної ціни на ринку “на добу наперед”.